Jaki klej stomatologiczny z apteki zastosować do złamanego zęba

Dostępnych jest wiele rodzajów kleju dentystycznego. Możesz wybierać spośród kleju dentystycznego, kleju niedentystycznego lub zestawu do naprawy zębów. Jeśli nie jesteś pewien, możesz kupić zestaw dentystyczny, który zawiera mieszankę 2-Cyanoakrylanu metylu i kleju niedentystycznego. W przypadku złamania zęba lub konieczności natychmiastowej naprawy najlepiej jest zasięgnąć porady dentysty.

Klej niedentystyczny

Może Cię kusić, aby spróbować użyć produktu z drogerii w przypadku złamanego zęba. Super glue i wosk dentystyczny są zarówno dobre rozwiązania dla złamanego zęba, ale te mogą powodować pewne niezamierzone skutki uboczne. Po pierwsze, powinieneś używać ich tylko na złamanym zębie. Nigdy nie umieszczaj tych produktów na twarzy lub w ustach. Jeśli to zrobisz, ryzykujesz, że w przyszłości przysporzysz sobie więcej problemów.

Możesz również spróbować kleju do koron zębowych. Naprawi on tymczasowo złamany ząb i zakryje wszelkie odsłonięte miejsca. Nałóż go jak najbardziej równomiernie. Może być konieczne nałożenie drugiej warstwy w celu złagodzenia bólu. Jeśli złamanego zęba nie da się naprawić za pomocą kleju dentystycznego, należy jak najszybciej udać się do dentysty. W przeciwnym razie konieczne może być leczenie kanałowe lub wykonanie nowej protezy.

Klej dentystyczny

Chociaż można kupić w aptece klej dentystyczny, aby naprawić złamany ząb w domu, to i tak przedtem należy udać się do dentysty. Niektóre kleje dentystyczne działają poprzez ściskanie w celu utworzenia wiązania chemicznego, które tworzy nierozerwalne połączenie. Jednak te kleje są najlepiej stosowane do tymczasowej naprawy. Mogą nie nadawać się do bardziej trwałych napraw i mogą powodować uszkodzenia urządzeń stomatologicznych.

Klej dentystyczny sprzedawany w aptekach jest zwykle wykonany ze specjalnych materiałów, które pozwalają im utrzymać uzupełnienia stomatologiczne na miejscu. Klej jest również dostępny bez recepty. Różnica między tymi dwoma rodzajami polega na trwałości produktu. Jeśli masz koronę, stały klej dentystyczny jest najlepszy, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Do tymczasowych napraw można kupić klej, który nie zawiera eugenolu, który jest częstym składnikiem kleju rzemieślniczego.

Zestaw do naprawy protezy

Chociaż w przypadku złamanego zęba najlepiej udać się do dentysty, czasami uszkodzenia są zbyt rozległe, aby można je było uratować w domu. W takich przypadkach można kupić tymczasowy klej dentystyczny w drogerii lub online. Kleje te często wystarczają do naprawy wyszczerbionych i złamanych zębów podczas oczekiwania na wizytę u dentysty. Zawierają również wosk dentystyczny do pokrycia poszarpanych krawędzi oraz materiał, który formuje się do kształtu zęba.

Ważne jest również, aby wybrać klej dentystyczny, który jest wodoodporny, ponieważ miękka marka może pogorszyć sytuację. Na szczęście wiele drogerii sprzedaje zestawy do klejenia protez. Zestawy te zawierają zazwyczaj zarówno górne, jak i dolne zęby zastępcze, a także klej klasy dentystycznej. Instrukcje przychodzą z klejem, który szybko schnie. W wąskim zakresie, można również spróbować super-glue. Chociaż super-glue wygląda na mocną opcję, klej dentystyczny jest lepszy niż żaden.

Methyl 2-Cyanoacrylate

Jeśli masz złamany ząb, ważne jest, aby jak najszybciej odwiedzić dentystę. Nie należy podejmować prób samodzielnej naprawy zęba. Może on ulec dalszemu uszkodzeniu, zakażeniu, a nawet stracić swoją nasadę. Jeśli nie odczuwasz bólu, możesz zastosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, takie jak acetaminofen. Jeśli nie masz dostępu do dentysty, możesz kupić w aptece zestaw do tymczasowej naprawy złamanego zęba. Zestawy do tymczasowej naprawy złamanego zęba zawierają wosk dentystyczny, który pokrywa poszarpane krawędzie, oraz materiał, który można uformować w kształt zęba.

Można również użyć wosku dentystycznego, czyli cienkiego kawałka wosku, który można nałożyć na ząb. Wosk dentystyczny może zapobiec rozszerzaniu się chipa na język i dziąsła. Wosk dentystyczny nie jest idealny w przypadku większych ubytków, ponieważ podczas nitkowania można odłamać większą część zęba. Dostępny bez recepty wosk dentystyczny jest dostępny w większości drogerii. Możesz również spróbować żuć wokół złamanego zęba, aby zmniejszyć nacisk i podrażnienie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *