Jak uzyskać finansowanie na protezy zębowe

Jeśli potrzebujesz protez, możesz spróbować znaleźć finansowanie poprzez różne źródła. Możesz szukać dotacji od agencji rządowych, programu ubezpieczeń zdrowotnych dla dzieci oraz organizacji non-profit. Możesz również szukać finansowania w organizacjach charytatywnych. Oto kilka z nich:

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z recepta.info

Medicaid

Protezy nie są pokrywane przez Medicaid, ale Twoje ubezpieczenie stomatologiczne może pokryć część kosztów. Większość planów ubezpieczeń stomatologicznych ma roczny limit wydatków, co nie jest dużo w porównaniu z kosztem jednej płyty protezy. Najprawdopodobniej Twój dentysta będzie oferował opcje finansowania wewnętrznego, takie jak CareCredit. CareCredit działa podobnie jak karta kredytowa i oferuje różne stopy procentowe i plany płatności. Zaoszczędzone pieniądze z konta CareCredit można wykorzystać na opłacenie protez.

Oprócz ubezpieczenia dentystycznego, Medicaid może pomóc w opłaceniu zakupu protez utrzymywanych na implantach. Ten rodzaj protezy zatrzaskuje się na implantach stomatologicznych i zapewnia bardziej stabilne dopasowanie. Tradycyjne protezy mogą nie być objęte ubezpieczeniem Medicaid, ale te urządzenia dentystyczne mogą być często produkowane przez dentystę ogólnego lub protetyka. Znalezienie dentysty, który akceptuje Medicaid, to pierwszy krok do uzyskania potrzebnych protez. W końcu zawsze lepiej mieć pełny zestaw niż częściowy.

Chociaż finansowanie przez Medicaid usług dentystycznych dla mieszkańców o niskich dochodach jest wielką korzyścią, niektóre stany są bardziej hojne niż inne, jeśli chodzi o świadczenia dentystyczne. Na przykład Medicaid w Idaho pokrywa częściowe protezy i protezy całkowite. Jednak Medicaid w Montanie nie wlicza protez do swojego limitu w wysokości $1,125. Inne stany, takie jak Nowy Jork i Nevada, pokrywają chirurgię jamy ustnej i usługi periodontologiczne. W Północnej Dakocie Medicaid pokrywa częściowe protezy dla odbiorców Medicaid.

Zanim dentysta będzie mógł wystawić rachunek Medicaid za częściową lub całkowitą protezę, należy upewnić się, że dentysta wykona wszystkie niezbędne przygotowania. Pomoże to dentyście w dokładnym rozliczeniu się z Medicaid. Medicaid nie pokrywa jednak protez częściowych ani tych wykonanych z metalu. Jeśli dentysta ma zamiar wystawić rachunek Medicaid za częściową protezę, musi przesłać dokumentację do dostawcy i dołączyć ją do wniosku. Medicaid płaci za protezy sześć miesięcy po ich dostarczeniu.

Program ubezpieczenia zdrowotnego dzieci

Program ubezpieczenia zdrowotnego dzieci (CHIP) finansuje opiekę stomatologiczną dla dzieci i dorosłych o niskich dochodach i nieubezpieczonych poprzez sieć lokalnych dostawców. Program ten obejmuje usługi profilaktyczne, diagnostyczne oraz opiekę w nagłych wypadkach. Dzięki dotacji, Hiszpańsko-Katolickie Centrum rozszerzyło liczbę godzin pracy z dwóch do czterech, a jeden dzień został poświęcony na leczenie dzieci. Ponad 4,130 dzieci i dorosłych zostało przebadanych pod kątem zdrowia jamy ustnej, a ponad $90,000 zostało zebrane na sfinansowanie dodatkowych usług.

Oprócz zapewnienia dzieciom o niskich dochodach niedrogich protez, program zapewnia również edukację w zakresie zdrowia jamy ustnej dla dzieci o niskich dochodach i nieubezpieczonych. Program ten rozszerzył swoje usługi na mieszkańców hrabstw Calvert i St. Mary’s. Fundusze z dotacji zapewniają pensje personelu oraz dodatki dla wolontariuszy świadczących usługi dentystyczne. Dzięki programowi Children’s Health Insurance Program ponad 1421 dzieci o niskich dochodach i nieubezpieczonych otrzymało opiekę dentystyczną.

Protezy zębowe są niezwykle kosztowne, więc finansowanie ich jest szczególnie pożądane. Finansowanie protez przez Program Ubezpieczenia Zdrowotnego dla Dzieci mogłoby pomóc dzieciom i rodzinom w przezwyciężeniu potrzeb związanych z opieką stomatologiczną. Dzieci mogą również kwalifikować się do dostępu do opieki stomatologicznej w ramach Medicaid. Dla dorosłych o niskich dochodach dostępnych jest wiele programów, które pomogą im pozwolić sobie na opiekę dentystyczną. Gospodarstwa domowe z jednym rodzicem często mają mało pieniędzy i nie mogą poświęcić czasu na karierę. To finansowanie mogłoby sprawić, że protezy stałyby się rzeczywistością dla wielu rodzin o niskich dochodach.

Inną alternatywą dla finansowania przez Children’s Health Insurance Program opieki nad protezami jest Oral Aesthetic Advocacy Group (OAAG). Organizacja ta przyjmuje osoby objęte opieką medyczną i wierzy, że każde dziecko zasługuje na piękny, zdrowy uśmiech. Środki zebrane przez CDG są przeznaczane na finansowanie klinik i pacjentów stomatologicznych. Jej finansowanie programu pomaga również w prowadzeniu organizacji non profit, organizowaniu kampanii marketingowych i zatrudnianiu pracowników.

Organizacje non-profit

Jeśli nie stać Cię na opłacenie protez, możesz zastanawiać się, gdzie możesz zdobyć potrzebne fundusze. Jednym ze sposobów na znalezienie darmowego finansowania dla Twoich protez jest organizacja non-profit. Wiele grup non-profit pracuje, aby pomóc biednym i niepełnosprawnym w swoich społecznościach. Na przykład, Medicaid ma programy dla rodzin o niskich dochodach i jest jedną z największych organizacji non-profit na świecie. Ubiegając się o dotacje, można otrzymać protezy za darmo.

Inną możliwością uzyskania niedrogiej opieki stomatologicznej jest skontaktowanie się z organizacją Affordable Dental Care (ADA). Ta grupa non-profit zajmuje się rozszerzaniem dostępu do niedrogiej opieki zdrowotnej dla osób niepełnosprawnych i starszych. Jest ona założona na zasadzie, że właściwa opieka zdrowotna jest podstawowym prawem człowieka. NAFCC ma kliniki w ponad 1200 miastach w całym kraju i zapewnia darmowe protezy dla potrzebujących. Aby się zakwalifikować, musisz mieć niskie dochody, być nieubezpieczonym i mieć ponad 60 lat. Możesz również wysłać im wyciągi bankowe potwierdzające twoje dochody.

Inną możliwością uzyskania darmowego finansowania na protezy jest program DDS. Program ten oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną dla seniorów o niskich dochodach oraz osób niepełnosprawnych. Poprzez swoje programy grantowe grupy te współpracują z różnymi laboratoriami dentystycznymi w całym kraju, aby zapewnić bezpłatne protezy. Kolejna opcja darmowego finansowania protez pochodzi od American Academy of Cosmetic Dentistry. Organizacje te zapewniają bezpłatne protezy dla osób, które cierpią z powodu skutków przemocy kryminalnej lub domowej.

Istnieją również granty stomatologiczne oferowane przez rząd i organizacje non-profit. Możesz znaleźć te programy online i możesz się o nie ubiegać, jeśli spełniasz wymagania. Łatwo jest uzyskać bezpłatny zestaw protez za pośrednictwem tej metody, a pieniądze są warte wysiłku. Nie wstydź się prosić o darmową opiekę dentystyczną! Rząd będzie wspierał Ciebie i Twoje zdrowie stomatologiczne, a Ty będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Dotacje rządowe

Dotacje rządowe na protezy są dostępne na kilka sposobów. Możesz ubiegać się o nie za pośrednictwem programu PACE (Programs of All-Inclusive Care for the Elderly), który łączy usługi medyczne i społeczne, aby pomóc seniorom w uzyskaniu dostępu do opieki stomatologicznej. Aby zakwalifikować się do dotacji PACE, musisz mieć ponad 55 lat i być mieszkańcem wyznaczonego obszaru usług. Aby zakwalifikować się do dotacji PACE, należy również spełnić inne wymagania, aby zakwalifikować się do bezpłatnych protez.

Przede wszystkim należy wiedzieć, które rządowe programy pomocowe zapewniają fundusze na protezy. Programy te nie są otwarte dla wszystkich, więc musi Pan(i) mieć pewność, że zapozna się z kryteriami kwalifikacyjnymi. Możesz również kwalifikować się do udziału w różnych zadaniach. Ponadto, można uzyskać darmowe protezy poprzez programy dla seniorów i programy pomocy dla rodzin o niskich dochodach. To, czy kwalifikujesz się do tych dotacji, zależy wyłącznie od Ciebie, ale wiedza o tym, co się z tym wiąże, może zrobić różnicę.

Innym sposobem na znalezienie darmowych pieniędzy na protezy jest ubieganie się o plan ubezpieczenia stomatologicznego. Wiele firm oferuje ubezpieczenie stomatologiczne, które pokrywa część lub wszystkie koszty protez, więc ważne jest, aby sprawdzić specyfikę swojej polityki. Może się również okazać, że ktoś z krewnych lub znajomych odłożył specjalną pożyczkę na Twoją opiekę dentystyczną. Na koniec możesz skontaktować się z lokalnymi organizacjami charytatywnymi w swojej okolicy, aby sprawdzić, czy mogą Ci pomóc.

Istnieje wiele różnych dotacji na protezy, a w Twojej okolicy znajduje się program, z którego możesz skorzystać. Programy te są dostępne online, a nawet możesz się o nie ubiegać, jeśli spełniasz wymagania kwalifikacyjne. Na szczęście, wiele z nich są bezpłatne, aby ubiegać się o, więc można być na dobrej drodze do uzyskania protez, których potrzebujesz. Należy również pamiętać, że programy te nie ograniczają się jedynie do opieki stomatologicznej, ale mogą pomóc w uzyskaniu innej opieki stomatologicznej, której potrzebujesz.

Uzupełniające ubezpieczenie stomatologiczne

Uzupełniające ubezpieczenie stomatologiczne może stanowić opcję pomocy w opłaceniu protez. Niektóre plany pokrywają protezy, podczas gdy inne mają ścisłe ograniczenia co do ich pokrycia. Protezy są często niezbędną częścią kompleksowego planu dentystycznego, a ubezpieczenie może pomóc w pokryciu ich kosztów. Niektóre plany mogą nie pokrywać protez, inne mogą pokrywać pewne rodzaje protez, w tym protezy częściowe. Aby ustalić, które plany pokrywają protezy, sprawdź szczegóły swojej polisy.

Dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne pomaga pokryć niepokryte koszty, takie jak leczenie kanałowe, aparat ortodontyczny i protezy. Ponadto, dodatkowe plany mogą pokrywać pewne zabiegi stomatologiczne, takie jak wizyty u ortodonty lub założenie aparatu ortodontycznego. Przed złożeniem wniosku o polisę należy ustalić, ile spodziewamy się wydać na leczenie stomatologiczne. Jeśli ubezpieczenie stomatologiczne jest ograniczone, należy rozejrzeć się za planem, który pokryje całość kosztów.

Oprócz dodatkowego ubezpieczenia stomatologicznego można spróbować ubiegać się o pożyczkę na pokrycie kosztów leczenia. Pożyczki stomatologiczne to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwalają płacić z góry za leczenie stomatologiczne i spłacać je w przystępnych ratach. Jeśli nie masz dodatkowego ubezpieczenia stomatologicznego, rozważ skorzystanie z wyszukiwarki pożyczek, takiej jak SuperMoney. Możesz również spróbować szczęścia w klinice dentystycznej nonprofit. Te kliniki dentystyczne są często prowadzone przez ludzi, którzy pracują dla nich lub w branży opieki zdrowotnej, i mają rozległą sieć dentystów do wyboru.

Inną opcją do rozważenia jest zakup dodatkowego planu dentystycznego od firmy Aflac. Dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne Aflac obejmuje szeroki zakres zabiegów stomatologicznych i zwraca posiadaczom polisy pokryte koszty. Jednym z programów członkowskich zniżek dentystycznych jest 1Dental. Te stomatologiczne plany rabatowe negocjują obniżone stawki z uczestniczącymi dostawcami usług stomatologicznych. Oszczędności są przekazywane ich członkom. Jeśli masz dodatkowe ubezpieczenie stomatologiczne, możesz rozważyć jego zakup.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *